خریدفروش سنگ اسلب پلاک تراورتن مرمر در اصفهان | تضممینی

خریدفروش سنگ اسلب پلاک تراورتن مرمر در اصفهان | تضممینی فروش و معرفی اینترنتی سنگ های طبیعی

خریدفروش سنگ اسلب پلاک تراورتن مرمر در اصفهان | تضممینی

خریدفروش سنگ اسلب پلاک تراورتن مرمر در اصفهان | تضممینی فروش و معرفی اینترنتی سنگ های طبیعی


خریدفروش سنگ اسلب پلاک تراورتن مرمر در اصفهان | تضممینی فروش و معرفی اینترنتی سنگ های طبیعی
09131078535

دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
پیام های کوتاه
آخرین مطالب

معرفی معادن سنگ ورقه ای مشهد

چهارشنبه, ۲۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۱۸ ق.ظ

معادن سنگ ورقه ای مشهد

معرفی معادن سنگ ورقه ای مشهد


در منطقه مشهد معادن متعدد سنگ ورقه ای وجود دارند که در سالهای اخیر تعداد زیادی از این معادن به بهره برداری رسیده اند و تقریبا در اکثر مناطق ایران به فروش میرسند. در این منطقه سنگ ورقه ای با رنگهای مختلف و متنوعی از جمله سنگ ورقه ای مشکی،قهوه ای،طوسی،خاکستری،زرد،قرمز،صورتی و ... به وفور یافت میشوند.
یک معدن سنگ ورقه ای مشکی با کیفیت و مناسب در این منطقه فعال میباشد ،از این معدن به عنوان رقیبی برای سنگ ورقه مشکی میگون میتوان نام برد ،سنگ ورقه مشکی مشهد هم از نظر رنگ و هم از نظر کیفیت قابل رقابت با سنگ ورقه مشکی میگون می باشد.از لحاظ قیمت نیز با توجه به این که سنگ ورقه مشکی مشهد از بازار فروش فاصله دارد جهت رقابت در بازار مصرف با قیمت کمتری عرضه میشود تا توان رقابت در بازار را ازدست ندهد.
سنگ ورقه ای مشهد را بیشتر با سنگهای ورقه ای قهوه ای که در اکثر معادن سنگ ورقه ای در مشهد استخراج میشوندمیشناسند. در میان سنگ های ورقه مشهد که در مناطق مختلف استان پهناور خراسان یافت میشوند میتوان گفت هم سنگهای باکیفیت و هم سنگها بی کیفیت وجود دارند.
در انتخاب سنگ ورقه ای مخصوصا سنگ ورقه ای مشهد به دلیل تنوع وتعدد معادن فعال سنگ ورقه ای مهمترین نکته ای که لازم است مد نظر هر مصرف کننده یا فروشنده ای باشد کیفیت و ماندگاری سنگ است چراکه در بعضی از معادن این منطقه سنگهای بی کیفیت و نامناسبی وجود دارند که باید از استفاده آنها دوری نمود.
کیفیت نامناسب و ضعیف در سنگ ورقه ای بعد از گذشت مدت زمانی (بازه 1 تا 5سال) معایب خود را به وضوح آشکار نموده و معایبی همچون پوسته پوسته شدن سنگ،رنگ پریدگی سنگ،یخ زدگی،و تخریب و هوازدگی سنگ و کلا از بین رفتن سنگ تا حدی که حتما نیاز به تخریب و تعویض سنگ کار شده میگردد  بوجود خواهد آمد ، در نظر گرفتن این نکات در پروژه های عمرانی به خصوص ویلا سازی که جزو  پروژه های لوکس محسوب میشوند  نکته مهمی به نظر میرسد.
چه بسیار پروژه هایی که هزینه های سنگینی جهت ساخت پرداخت نموده اند و صرفا بابت استفاده از سنگ بی کیفیت در محوطه سازی و نما سازی خسارت های سنگینی متحمل میگردند.جهت تشخیص کیفیت سنگ ورقه ای برخی روش هایی که به تجربه حاصل شده است به اختصار توضیح داده خواهد شد:
در انتخاب سنگ ورقه ای مشهد یا سنگ ورقه ای معادن دیگر این نکته لازم است بدانید که راحت ترین راه اینست که  رزومه سنگ که خریداری مینمایید را  بررسی نمایید  و از مشتریهای قدیمی که آن سنگ را استفاده نموه اند باز خورد استفاده از سنگ را جویا شوید.
 برخی از سنگهای ورقه ای که از معادن سنگ ورقه ای مشهد استخراج میگردند دارای وزن مخصوص کمی هستند و حالت پوکی دارند ظاهر آنها هم ماسه ای به نظر میرسند،لازم است بدانید استفاده از این گونه سنگها چه جزو معادن سنگ ورقه ای مشهد باشد چه معادن دیگر استفاده از آنها معایبی را به همراه دارد که لازم است آن معایب را قبل از مصرف بدانید:
بعد از مدتی رنگ سنگ شروع به آفتاب زدگی یا اصطلاحا رنگ پریدگی کرده و رنگ سنگ روشن میشود و روز به روز جذابیت خود را از دست میدهد.
بعد از گذشت یک یا دوسال در برخی مواقع کمتر یا بیشتر که سنگ در معرض تابش خورشید قرار گرفت آرام آرام سنگ شروع به پوسته پوسته شدن مینماید و این پروسه ممکن است اینقدر ادامه دار باشد که دیگر اثری از سنگ ورقه ای باقی نماند.
در زمان بارندگی یا شستشو رنگ سنگ شسته شده و با هر دفعه بارندگی یا شستشو جلوه و زیبایی خود را از دست میدهد.
نکته ای که لازم است بدانید اینست که به دلیل سست بودن این گونه سنگها پروسه تولید و استخراج آنها بسیار راحتتر از سنگهای بادوام و مقاوم و با کیفیت بوده و همین مساله باعث میشود قیمت تمام شده سنگ پایین تر از حد معمول تمام شود و اصولا این سنگها با قیمت های بسیار ارزانتر از سنگهای پرفروش در بازار عرضه میشوند.
اکثر سنگهای ورقه ای که عموما بی کیفیت هم هستند در معادن سنگ ورقه ای مشهد از دشت ها و تپه ماهورها با میان لایه های خاکی استخراج میشوند ،این نکته بیانگر این مساله است که عمر زمین شناسی منطقه پیر تر از مناطقی هست که سنگ از ارتفاع و کوه استخراج میشوند.این تفاوت کیفیت را در معادن سنگ ورقه ای دماوند و معدن سنگ ورقه ای ساوه به راحتی میتوان مشاهده نمود.
به طور کلی هر چه در زمان استخراج سنگ وجود خاک و تپه ماهور کمتر باشد یعنی سنگ ورقه ای در زمان استخراج کمتر به همراه خاک باشد و در ارتفاع استخراج شود نشانگر جوان بودن منطقه استخراج از نظر زمین شناسی است و قائدتا به صورت کلی سنگ استخراج شده دارای کیفیت بالاتری است.
جذب آب نکته بسیار مهمی در انتخاب این گونه سنگ ها مخصوصا جهت استفاده در مناطق سردسیر است.هر اندازه جذب آب سنگ ورقه ای کمتر باشد نشانگر کیفیت بالای سنگ می باشد.
یک روش دیگر نیز اینست که حداقل سنگ را به مدت 1 هفته درون آب قراردهید قایدتا نباید تغیری در ساختار و ظاهر و ماهیت سنگ ایجاد کردد.
 به طور کلی در انتخاب سنگ ورقه ای هر اندازه قوت هر یک از آیتمهای زیر در سنگ قویتر باشد کیفیت سنگ بالاتر است ،پارامتر هایی که از لحاظ فنی مورد بررسی قرار میگیرند عبارتند از :
جذب آب کمتر،وزن مخصوص یا تراکم بالاتر،ابعاد یا اصطلاحا قواره بزرگتر،ضخامت کمتر ( هر چه ضخامت کمتر باشد متراژپوشش سنگ در هر تن بیشتر و در نتیجه جهت حمل ونهایتا سطح پوشش مقرون به صرفه تر خواهد بود)،سطح سنگ صاف و بدون پستی و بلندی،تردی و چکش خور بودن،خوش برش بودن

سنگ ورقه ای قهوه ای مشهد


سنگ ورقه ای چناران و فریمان(مشهد)
در منطقه چناران و فریمان استان خراسان بیشترین تمرکز و میزان تولید سنگ ورقه ای مشهد وجود دارد ،در این میان برخی از معادن سنگهایی با کیفیت با رنگ بندی های زیبا تولید مینمایند که در اکثر پروژهای ویلاسازی،تفریحی توریستی و محوطه سازی ها استفاده میگردند.
رنگهایی که در معادن سنگ ورقه ای مشهد تولید میشوند و در بازار مصرف فراوانی دارند عبارتند از:
سنگ ورقه ای قهوه ای ، مشکی، لیمویی، طوسی، خاکستری ،قرمز،صورتی،وبرخی رنگهای دیگر

سنگ ورقه ای مشکی مشهد


معرفی سنگ ورقه ای مشهد ادامه خواهد داشت...

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی